Ziņas un jaunumi

UZDOT JAUTĀJUMU >>

ĀRLIETU MINISTRIJAS UZRUNA JAUNIEŠIEM

Ārlietu ministrija aicina diasporas jauniešus piedalīties Latvijas simtgades tiešsaistes “Prāta spēlēs” par Latviju “Izzini Latviju!”.

“Prāta spēles” nodrošina Latvijas diasporas pārstāvju komandu dalību tematiskajās erudīcijas spēlēs “Prāta spēles Latvijai 100” tiešsaistes platformā līdz 2018. gada 27. oktobrim. Erudīcijas spēļu turnīrā plānotas deviņas spēles, kurās, izmantojot tiešsaistes sniegtās iespējas, diasporas pārstāvji visos kontinentos sinhroni varēs pārbaudīt savas zināšanas dažādās jomās par Latviju - Latvijas valsts pirmsākumiem, svētku idenām, kultūru un tradīcijām, mūsdienu aktualitātēm, sportu un citām jomām, stiprinot saikni ar Latviju un pilnveidojot latviešu valodu.

Spēļu cikla pirmā spēle norisinājās 10. februārī, pulcējot desmit komandas astoņās valstīs: Beļģijā, Gruzija, Īrija, Lielbritānijā, Šveicē, Luksemburgā, Norvēģijā un Somijā. Spēles laikā komandas sacentās par pašu komandu izvelētās tēmas, piemēram, kādas ir Latvijas pilsētu anagramma, mūsu olimpieši - medaļu ieguvēji, kā arī jautājumi par politiskajām aktualitātēm, kultūru un loģikas uzdevumi. Pirmo vietu šajā spēlē ieguva latviešu izveidotā komanda Šveicē “RAMTAI”, bet 2. - 3. vietu dalīja diasporas komandas no Luksemburgas (“Štepselētāji Global”) un Gruzijas (“Mimino”). 

Nākamā spēle norisināsies 24. martā, nodrošinot iespēju spēlēt visās laika zonās.
Lai piedalītos spēlē, ir jāizveido komanda un līdz 23. marta plkst. 21.00 pēc Latvijas jāpiesakās šeit. Reģistrācija ir jāveic iespējami savlaicīgi. 

03.07

ORGANIZĒ

PARTNERI


© 2018
[email protected]